вторник, 29 сентября 2020 г.

Чому ми їмо неправильно і як побороти погані харчові звички

"Ложечку за маму, ложечку за папу", - здавалося б, нешкідлива фраза. Але такі примовки можуть сформувати у дитини погані харчові звички, а ті у свою чергу іноді призводять до розладів харчової поведінки.

Зараз, коли на прилавках достаток їжі, нам пора переглянути своє відношення до дитячого харчування, та і до власних переваг в меню. Як не сформувати у дитини неправильне відношення до їжі? Як помітити у себе проблеми з харчовою поведінкою і побороти шкідливі звички? Розповідає "Publish Ukraine".

Правильне відношення до їжі

Перш ніж ми перейдемо до обговорення шкідливих харчових звичок, давайте розберемося, яким має бути правильне відношення до їжі. Це насправді просто і інтуїтивно зрозуміло.

Їжа дає організму поживні речовини для підтримки здоров'я і активності. Їсти треба тоді, коли ви голодні, і рівно стільки, скільки треба. Їжа має бути різноманітною і приносити задоволення.

А тепер давайте перерахуємо, чого не повинно бути в нашій харчовій поведінці.

  • Їжа не є способом впоратися із стресом і заспокоїтися.
  • Їжа не повинна викликати відчуття провини і сорому.
  • Ви не повинні надовго відмовлятися від їжі (голодувати).
  • Ви не повинні переїдати, тобто споживати більше, ніж потрібно вашому організму.
  • Нудьга, вільний час, нервова напруга і інші чинники, не пов'язані з реальним голодом і потребою в живленні, не повинні ставати приводом для їди.

Чи є серед нас ті, хто жодного разу не випробовував провину за з'їдений тортик? Серед жінок таких точно немає. Бувало, що ви дуже засмучувалися і заїдали емоції шоколадкою? Траплялося вам говорити дитині: "Не отримаєш цукерку, поки не з'їси суп"? Усе це міцно увійшло до нашого ужитку, але така поведінка є неправильною. Давайте розберемося, звідки в нас ці установки і звички, і як від них позбавитися.


Комментариев нет:

Отправить комментарий

Две полезные статьи